Warsztaty

Jeśli kiedykolwiek myśleli Państwo o możliwości poprawienia wśród uczniów relacji interpersonalnych i zwiększenia współpracy w grupie to nasza oferta może Państwa zainteresować.

Prowadzimy warsztaty integrujące zespoły klasowe w szkołach i przedszkolach na terenie województwa łódzkiego. Naszym celem jest kształtowanie wśród dzieci umiejętność współpracy i komunikacji oraz budowanie młodego pokolenia. Zamiast tworzyć problemy potrafi je wspólnie rozwiązywać.
Do realizacji naszych celów wybraliśmy kilka rodzajów klocków, które są zabawką uniwersalną dla młodszych i starszych. Dzieci uwielbiają bawić się klockami, a odpowiednio dobrane scenariusze zajęć powodują, że uczniowie lub przedszkolaki nawiązują pozytywne relacje.
Manipulacja klockami jest podstawowym narzędziem rozwojowym do rozumowania poznawczego. Ćwiczenia umiejętności motorycznych, orientacji w przestrzeni oraz do rozwiązywania problemów indywidualnych i grupowych. Zadania do wykonania pod okiem doświadczonego instruktora. Z pewnością osoby z wieloletnim stażem pracy w szkole podstawowej, połączone z odpowiednio dobranymi zestawami klocków dają dodatnią wartość edukacyjną i wychowawczą.

W porozumieniu z nauczycielem świadczymy usługi indywidualnych zajęć integracyjnych dla całych klas lub grup przedszkolnych. Oczywiście dojeżdżamy do danej placówki z wybranym przez nauczyciela zestawem klocków. W zależności od założonych celów do osiągnięcia i grupy wiekowej warsztaty trwają od 45 do 90 minut i podzielone są na 3 etapy:

  • wprowadzenie w dane zagadnienie
  • tworzenie konstrukcji i nabywanie umiejętności
  • podsumowanie i wyciągnięcie wniosków

Jeśli zainteresowaliśmy Państwa naszą ofertą i jest ona zbieżna z celami wychowawczymi danej grupy uczniów. Chętnie odpowiemy na dalsze pytania drogą mailową lub telefoniczną.